O autorze
Absolwent pierwszego rocznika Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadowczych 1972/73. Absolwent studiów podyplomowych LLM Harwardzkiej Szkoły Prawa, 1975/76. Doktor nauk prawnych Instytutu Nauk Prawnych PAN, 1978. Współpracownik Zarządu Wywiadu UOP, 1992-2001. Współpracownik wywiadu wojskowego WSI, 2002-2007. Autor książki - Tropiąc Bin Ladena. Współautor, z Longinem Pastusiakiem książki pt. Impeachment. O usuwaniu polityków z urzędu.

Dlaczego wolę Jack Daniel's od Jack Stronga

Jack Daniel’s, wytrawna whisky z wielkimi tradycjami ze stanu Tennessee, jest starym dżentelmenem z Południa Stanów Zjednoczonych.

Jack Strong dżentelmenem zaś nie jest, gdyż dżentelmenem i oficer nie zdradza swego kraju oraz swojej armii donosząc o nich obcym wywiadom.

Jack Daniel’s pozyskał niezliczone rzesze oficerów CIA, których pokaźna ilość lojalnie współpracuje z nim do dnia dzisiejszego.

Jack Strong zaś, jak sam twierdzi, oferował się oficerom CIA niczym nie przymierzając. . . no właśnie, żadna elegancka analogia nie przychodzi mi do głowy. . . To powiedzmy, niczym dziewica na stos rytualny.

Jacka Daniel’s niesie licznym narodom ukojenie, samozadowolenie i wprawia człowieka w stan miłości do drugiego człowieka.

Jack Strong natomiast niesie pewnemu narodowi, na którym mi zależy głębokie podziały i nastawia człowieka człowiekowi wilkiem, a to wszystko za sprawą ludzi zza oceanu, na których specjalnie mi nie zależy.

Jack Daniel’s jest uznanym amerykańskim bohaterem niemalże od dnia swego poczęcia dawno, dawno temu i zastępy jego wielbicieli idą w dziesiątki milionów wiernych fanów.

Jack Strong niewątpliwie też jest amerykańskim bohaterem, ale głównie w pewnym kompleksie budynków w Langley w stanie Virginia i jego okolicach, gdzie mieści się spółka producencka, o wdzięcznej nazwie CIA, z nim związana. Mainstream Ameryka nigdy nie słyszała o Jack Strongu, a gdyby nawet słyszała to żadna siła sprawcza Langley nie oderwałaby jej od Jack Daniel’s.

Od obcowania z Jack Daniel’s może boleć głowa. Zwłaszcza, gdy towarzyszy temu utrata prawa jazdy. Jeżeli ktoś je posiada.

Obcowanie z Jack Strongiem też może skutkować bólem głowy, ale, co gorsze, utratą 40 000 stron dokumentów ściśle tajnych. Jeżeli ktoś je posiada.

Twórcy Jack Daniel’s wciskają nam do ręki i gardła pierwszej klasy, sprawdzony w licznych bataliach produkt.

Spółka producencka z Langley, Virginia nie tak dawno wcisnęła nam swoje tajne więzienia i misję w Iraku, a obecnie wciska swój produkcyjniak pt. Jack Strong.

Jack Daniel’s od lat jest moim starym przyjacielem. Oddał mi nieocenione przysługi w Afganistanie i leczniczo chronił przed różnym paskudztwem.

Jack Stronga nigdy nie spotkałem, ale wątpię czy chciałbym się z nim zaprzyjaźnić.

Jack Daniel’s to brzmi dumnie. A Jacek Mocny?

Na koniec pytanie do moich kolegów po fachu z Langley, Virginia. Edward Snowden – bohater czy zdrajca? Zdrajca, mówicie!? W tym przypadku nie będę z wami polemizował i wciskał go wam jako bohatera. . . Ale prosiłbym o wzajemność.

I refleksja jaka mnie nachodzi. Jestem głęboko przekonany, że w temacie Jack Daniel’s historia nie powiedziała jeszcze ostatniego, czy nawet przedostatniego, słowa.

Podobnie jak w temacie Jack Stronga.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...